Kooliõde ja tervisenõukogu

Kooli meditsiiniõde annab esmaabi haigestumise, trauma ja vigastuse korral, nõustab õpilasi, lapsevanemaid ja õpetajaid tervise küsimustes, korraldab tervisekasvatust ja vaktsineerib.

kooliõde – Alla Popova

e-post: alla.popova@kth.ee
vastuvõtt: E–R 8.00–16.00 väikese maja arstikabinetis
lisainfo: kooliode.ee

Kooli tervisenõukogu koosseisu kuuluvad direktor, kaasava hariduse koordinaator, liikumisõpetuse ainesektsiooni esimees, kooliõde, õpilasesinduse ja hoolekogu esindajad (kontakt: direktor@tpl.edu.ee).

Vaktsineerimine

Kui riiklikus immuniseerimiskavas on ette nähtud õpilase vaktsineerimine, edastab kooliõde tema vanemale sellekohase kutse. Vanem vastab vaktsineerimiskutsele nõusoleku või keeldumisega, täites etteantud vormi ja allkirjastades selle paberil või digitaalselt.

Sujuvama koostöö huvides palub kooliõde vanemal nõusoleku või keeldumise allkirjastada ühe nädala jooksul ning kontrollida, et õpilane vaktsineerimisele kohale jõuab.

Vaktsineerima tulles on tarvis kaasa võtta vaktsineerimispass.

Millised vaktsiinid?

Riikliku immuniseerimiskava alusel tehakse õpilastele koolis järgmised vaktsiinid:

• HPV (inimese papilloomiviirus) – vaktsineeritakse 12–18aastaseid noori ühe doosiga;
  • MMR ehk leetrid, mumps ja punetised – taasvaktsineeritakse 13aastaseid õpilasi;
  • dTpa ehk difteeria, teetanus ja läkaköha – taasvaktsineeritakse 15–16aastaseid õpilasi.