Kirjutas Anni Sooman (IXa)

Sõbra- ja mitmikute päev

14.-17. veebruaril täitus lütseum kord armastajate ja sõprade, kord profisportlaste, kord unimütside ja kord uhkete poliitikutega – meie koolis oli stiilinädal! Lütseumlased  lasid fantaasial vabalt lennata, ent lisaks pöörasele stiilimängule said kõik soovijad demonstreerida ka oma füüsilisi oskusi, avaldada arvamust ja/või armastust, veeta maailma kõige rahulikum koolipäev ning kuulata päeva teemaga sobivat muusikat. 

Sõbra- ja mitmikute päev

Aasta kõige tundeküllasemast teisipäevast jäävad veel pikaks ajaks kajama elevust täis kilked ja kelmikad naeratused. Olgu nende põhjustajateks siis salasõbrad või hurmavad amorid. See, et tegemist on just sõbrapäevaga, ei jäänud kohe kindlasti kellelgi kahe silma vahele, sest armastust ja sõprust oli kõikjal: sõnas, pildis, laulus, kingis, klassis ja igas nurgaski.  Klassist klassi käisid amorid, jagades tumepunaseid roose ja armsamate või siis sõprade kirju.  Koridorides võis märgata ringi silkavad kaksikuid, kolmikuid ja suisa kuusikuid.  Sõbra- ja mitmikutepäev oli lustlik ja rõõmurohke. 

Spordipäev

Ma pole vist mitte kunagi näinud nii palju inimesi vabatahtlikult kell 8.15 koolis, veel vähem hommikvõimlemas. Ometi oli spordisaal kolmapäeva hommikul rahvast täis.  Ühiselt tehti soojaks luud-lihased-liikmed ning lütseumi tugevad ja kõige tugevamad said end proovile panna plangu hoidmises. Meie kooli vastupidavaim plankur on Patrik Veinberg 11. a klassist. Päeva jooksul toimus lendudevaheline lauatenniseturniir. Melu on pinksilaua ümber alati, ent spordipäeva möllu ei ületa naljalt miski. Oma lennukaaslastele elati kaasa, hing kinni, pöial pihus.  Kooli kõige kõvemad pinksiässad õpivad 11. klassis!

Pidžaamapäev

Kui iga päev oleks mitmikute päev või spordipäev, siis see muutuks peagi tüütuks. Ent pidžaamapäev võiks olla küll kogu aeg. Esialgu oli üsna veider istuda tunnis, pidžaamapüksid jalas ja pusa seljas, aga päeva peale harjusid kõik mugavusega.  Mõte klassikalistest (ebamugavatest) riietest tegi lausa tusaseks. Ilmselt oleksid kõik rõõmsad, kui võiksid  iga päev esimesel vahetunnil aulas teed rüübata ja unejuttu kuulata. Ülejäänud päevaks oli hea ja rahulik meeleolu tagatud. 

“Riietu nagu poliitik” päev

Iga kord, kui mõni tähtpäev pidulikumat riietust nõuab, armun igasse oma koolikaaslasesse. Nii ka seekord.  Nägin kooli peal mitmeid tuttavaid poliitikuid rühikalt koridoris askeldamas ning imetlesin rõõmuga kauneid lütseumlasi. Pärastlõunal toimunud poliitdebatile läksin suure elevuse ning veel suuremate ootustega. See oli esimene poliitdebatt, mida koha peal jälginud olen, ning olin üllatunud – see oli põnev. Ka mu klassikaaslastele meeldis debatt väga. Poliitikapäev tuletas meelde, et lütseumlased on ilusad ja targad!

Stiilinädal õnnestus igati: teemakohaseid riietujaid oli palju ning kõik nautisid harilikust veidi vaheldusrikkamat koolipäeva. Suur aitäh korraldustiimile ja kõigile armsatele lütseumlastele, kes stiilipäevi oma pingutusega rikastasid!