Märkamatult on saabunud talv, mis sel aastal on natuke teistmoodi: tavalist jõululehte asendab blogipostituste nädal. Iga päev ilmub värsket lugemist. Nädalakese juhatavad sisse väikese maja õpilaste jutukesed pühade-eelsetest ettevalmistustest ja traditsioonidest.

Lugusid ja joonistusi käis kogumas Liisa Kunsing (XIb)

Joonistas Mirabell (IIIa)

Minu jõulutraditsioonid

kirjutas Bjorn (IIIa)

Jõulud on maagiline aeg, kui toimub palju kauneid sündmusi ja kõigil on rohkem aega, et lihtsalt olla.

Jõulud algavad meie peres päkapikkude käimisega esimesel advendil ja kodu kaunistamisega. Kindlasti käime mitmeid kordi Raekoja platsil jõuluturul lustimas ja Estonias mõnda etendust vaatamas. Jõuluõhtul oleme tihti Itaalia vanaema-vanaisa juures. Kaminas põleb tuli, kuusk särab ja sööme kala, mereande, kindlasti pastat, magustoiduks panettone’t ja loorberilehe vahele surutud pähkli-meesegu. Jõuluvana jätab kingitused tavaliselt terrassile. Hilisõhtul on külakirikus missa, seal süütame küünlad lahkunud lähedastele. Kiriku ees on presepe (jõulusõim), mille ümber kogu küla koguneb, ja kõlab valjuhäälne “Buon Natale!” (häid jõule).

Jõulude ajal on kõige olulisem veeta aega oma lähedastega, teha vähemalt üks heategu, puhata – siis saab südamerahus julge sammuga uude aastasse astuda.

Joonistas Robert (IIIa)

Teine advent

kirjutas Johanna (IVa)

Eile oli teine advent. Ootasin seda päeva väga, sest toome teisel advendil alati kuuse.

Kuuse toomine on tore, aga sellega kaasneb alati palju vaidlemist. Minu isa ütleb, et kuusk ei tohi olla hõre. Venna arvates peab kuusk olema kõrge. Lõpuks teatab mu ema, et saame tuua kuuse, mis pole lai. Nii räägivad nad igal aastal. Mina soovin ainult seda, et kuusk oleks ilus. Müüja naeris, aga leidis meile kõikide soovidele vastava kuuse.

Kuuse valimine ja koju toomine on minu lemmiktegevused advendiajal. Ka seekord oli see ilus päev koos perega.

Joonistas Greta Marie IIIa

Minu pere jõulutraditsioonid

kirjutas Heidi (IIa)

Minu peres on jõulutraditsiooniks piparkookide küpsetamine ja kaunistamine. Tavaliselt paneme palju glasuuri, suhkrukaunistusi ja teeme piparkooki väikese ava, kuhu paneme küpsemise ajal lutsukommi. Siis on veel traditsiooniks kuusepuu ja tubade ehtimine ning filmi “Üksinda kodus“ vaatamine. Aga kõige tähtsam jõulutraditsioon on olla koos sugulaste ja sõpradega. Meie sõbrad on Adele (minu sõber) ning tema vennad Richard ja Kristjan, minu venna sõbrad.  Nad tulevad meile külla ja siis veedame koos mõnusalt aega jõuluvana tulekuni. 

Jõulude ajal toome tuppa kuusepuu ning alati vaidleme selle üle, mis värvi ehteid puule panna, kuna kuusepuu peab väga ilus olema. Jõulude ajal käime ka saunas, hüppame lumme  ning pärast joome kalja ja mõnuleme soojas vannis. Jõuluvanale loeme ette luuletusi ja laulame laule.