Kirjutas Adrian Abner (XIb)

Pildi autor: Regina Helmja (Xb)

Reedel, 2. detsembril toimus üle kolme aasta uuesti vaba lava, mis oli ka paljude gümnasistide jaoks esimene lütseumis. Juba kogu reedese päeva oli õhus tunda ootusärevust:  flaierid peatrepil, õpetajate meeldetuletused vaba lava toimumise osas ning kõik kolmandale korrusele ära eksinud said nautida killukesi proovidest.

Pildi autor: Regina Helmja (Xb)

Lavale astus seekord 14 esinejat. Esitusi oli tõesti seinast seina: näha võis nii kanapeaga pianisti kui ka püstijalakomöödiat. Vaba lava õhkkond oli kirjeldamatu, seda soojust ning mõnusat energiat on võimatu sõnadesse panna. Pauside ajal oli võimalik muusikaklassis pop-up-kohvikut külastada.

Olemise tegid veel mõnusamaks üllatusesinejad, erilist mainimist väärib kindlasti õp Einberg, kelle eriti meeldejääva ning humoorika etteaste vaatamise eest oleksid ilmselt paljud nõus maksma.

Vaba lava absoluutseteks võitjateks tulid Nora Kangro ja Hendrik Katmuk oma oivalise versiooniga laulust “Armastus muudab kõik,” mis pälvis nii publiku- kui ka žüriilemmikuna esikoha. Teise koha saavutas Merilin Uiboaid looga “Bohemian Rhapsody” ning kolmanda XIIb klassi kaasahaarav ühisesitus.

Suur kummardus kõikidele korraldajatele ja osalejatele, ilma teieta poleks see üritus võimalik olnud! Jusqu’à la prochaine fois!