Kirjutasid Johanna Paide (IXa) ja Eva-Liisa Sepp (IXa)

Lütseumlased sõbrapäeva kiirkohtingul. Foto: Regina Helmja (IXb)

Möödunud nädalal õilmitses koolielu täiel rinnal ning vahetunde oodates tiksus seinakell aeglasemalt kui tavaliselt. Nädal algas valentinipäevaga ning sellele järgnes kolmepäevane stiilinädal. Kõikidel lütseumlastel oli vabadus riietuda enda reeglite järgi, ka kurikuulsad sinised teksapüksid olid lubatud, ilma et peaks häbi tundma. Võtame kokku, milline oli tänavune stiilinädal.

Esmaspäeval, 14. veebruaril kaunistasid kooli õhupallid ja paberist südamed, õpilased olid  riietunud punasesse või roosasse ning lütseumi oma Cupidod vahendasid armastajate kirju ja roose.  Ka sel aastal oli traditsiooniline amorsõbra leidmise mäng. Koolimaja peal eksles nii mõnigi nõutu ja lootusetu olekuga hingesugulase otsija, kuid kes otsib, see leiab ning auhinnaks saadud komm oli vaeva igati väärt. Sel päeval polnud keegi kaitstud kooliseinte vahel tuhisevate sõpruse- või armunoolte eest ning igati paslik oli klassikaaslastele teada anda, kui kallid nad meile on.

Teisipäeval, 15. veebruaril oli harukordne võimalus riietuda vanemate või suisa vanavanemate moodi. Teema andis palju valiku- ja tõlgendamisvõimalusi, nõnda varieerusidki kostüümid kitlitest jahiriieteni. Võib julgelt öelda, et juba esimene stiilipäev tekitas palju elevust ning andis hoogu ja motivatsiooni stiilinädala lõpuni.

IXa klassi kõige ägedamad emmed-issid Johanna, Artur, Karl Herman, Arthur, Arne, Anton ja Doris. Foto: Kätleen Põllu (IXa)

Kolmapäeval, 16. veebruaril vallutasid lütseumi aardejahtiotsinguil piraadid. Kõikjal lehvisid piraadilipud, vilksatasid piraadineidude pikad seelikud ning kõlisesid kõikvõimalikud ehted ja külmrelvad. Koridorides kohtas valge-sinisetriibulistes särkides ning pearätikutes uljaid madruseid. Pealtnäha sõbralike piraatide hulka olid end peitnud ka tõelised merede hirmud – relvastatud piraadid, käes peenete nikerdustega mõõgad ja püstolid. Vahetundides kostis söökla poolt meremehelaule, mis tõid muige suule ka hingelt mitte nii piraatidel, lausa maismaarottidel.

XIIa väärikad piraadid Miia Maris ja Moonika. Foto: Margaret Rahu (IXa)
Merede suurim hirm Karl Herman (IXa). Foto: Margaret Rahu (IXa)

Neljapäeval, 17. veebruaril võtsid kooli üle võimust salapärased ja tumedad jõud, omavahel põimusid sügav must ja läikiv hõbe. Võimutses punk. Taas kord kostis sööklast muusikat, kuid sel korral juba protestivat punki. Mässumeelne ja jõuline muusika jõudis ka klassidesse, kus alustati oma klassisisest pungilikku pidu.

Mässumeelset söömaaega peavad Erin, Liisa ja Mika (VIIIb). Foto: Margaret Rahu (IXa)
Rahukuulutav punkar Theodor (Xa). Foto: Margaret Rahu (IXa)

Kolme päeva stiilid ja kostüümid tõid paljudele rõõmu ja elevust. Võimalik, et saadi inspiratsiooni koguni tulevikuks või kohtuti oma sisemise minaga, peidus olnud piraadi, lapsevanema või punkariga. Teemakohased üritused ja meelelahutus muutsid stiilipäevad meeldejäävaks. Aitäh korraldajatele lõbusate stiilipäevade eest  ning jääme põnevusega ootama uut moevabaduse kolmepäevakut!)