2018. aasta jõulukohvik. Foto: Jane Sisask

Jõulukuu on saabunud ja sel puhul koostas Johanna Paide (IXa) ülevaate detsembris toimuvatest üritustest. Iga lütseumlane leiab artiklist midagi, mida külastada, olgu selleks siis Niguliste kiriku jõuluekskursioon või hoopis jõulukohvik!

Jõulukohvik

15.-17. detsembril toimub Tallinna Prantsuse Lütseumi muusikaklassis iga-aastane jõulukohvik. Õpilaste küpsetised, soe glögi ja hubane atmosfäär loovad tõelise jõulumeeleolu ning kahtlemata on mõnus enne närve pingutavat kontrolltööd sooja jooki lürpida. Haara kaasa rahakott ja termostass ning saa osa maitsvast jõulukogemusest!

Näitus “Rahvusraamatukogu vana ja uus algus”

Mõned külastamisväärsed paigad asuvad Prantsuse Lütseumist vaid paari sammu kaugusel. Detsembri lõpuni on Rahvusraamatukogu fuajees avatud näitus “Rahvusraamatukogu vana ja uus algus”, mis heidab pilgu olnule ja mõtiskleb tuleviku teemadel. Kasuta veel viimast võimalust osaleda majatuuris ja vaadata näitust, enne kui raamatukogu uuest aastast renoveerimiseks suletakse.

Vaata lähemalt: https://www.nlib.ee/et/sundmused/n%C3%A4itus-rahvusraamatukogu-vana-ja-uus-algus .

EKA “Hindamismaraton”

3.-21. detsembrini saab Eesti Kunstiakadeemias külastada “Hindamismaratoni” näitust – igal päeval on näitusel uus väljapanek üliõpilaste kursuse lõputöödest. Üritus kulmineerub oksjoniga 21. detsembril. Vali endale meelepärane päev ning tutvu erinevate teostega skulptuuridest graafikani!

Vaata lähemalt: https://www.artun.ee/kalender/hindamismaraton/ .

Niguliste kiriku jõuluekskursioon

Detsembri vältel toimuvad Niguliste kirikus jõuluekskursioonid „Keskaegne värvisümboolika Niguliste tähtteostel“. Näituse tutvustus: “Ekskursioonil avatakse Niguliste tähtteoste kaudu keskaegse värvimaailma tähendusi ja sümboleid. Samuti tutvustatakse praktilisemat poolt: milliseid pigmente ja kuidas kasutasid keskaegsed kunstnikud.” Vii end jõulumeeleollu ajaloolise jõuluekskursiooniga ja õpi midagi uut! 

Vaata lähemalt: https://nigulistemuuseum.ekm.ee/syndmus/jouluekskursioon-keskaegne-varvisumboolika-niguliste-tahtteostel-2/

Kaarli kiriku jõulukontsert

22. detsembril toimub igale lütseumlasele tuttav jõulukontsert. Kaarli kiriku võimsad seinad panevad kõik hääled kajama ning kiriku maagiline jõud suudab lapsevanemad pisaraid poetama panna. Külm kirik soojeneb kähku üles ning prantsuse jõululaulud loovad tõelise nostalgiatunde. Kaarli kirik on vaieldamatult lahutamatu osa iga lütseumlase jõuludest.